Koncert
MARKO ŠKUGOR
četrtek, 25. junij, ob 20. uri
Poletno gledališče Studenec
Prodajna mesta:
Eventim.si, Petrol, Pošta Slovenije
Priljubljeni šibeniški tenor Marko Škugor, pogosto imenovan tudi »hrvaški Carreras«, se vrača na oder Poletnega gledališča Studenec. S svojim mogočnim, čustveno nabitim glasom in prepoznavnim spojem dalmatinskega popa ter opernih vplivov navdušuje občinstvo po vsej regiji.
Škugor je glasbeno pot začel v klapah Kampanel in Maslina, širši javnosti pa se je predstavil leta 2013, ko je kot prvi tenor skupine Klapa s Mora zastopal Hrvaško na Pesmi Evrovizije s skladbo Mižerja. Leto pozneje je na Splitskem festivalu osvojil grand prix s pesmijo Devet slova jedne riči, zatem pa izdal še mnogo uspešnic, kot so Samo s tobom sam upoznao ljubav, Čuvam misto, Ako grijeh je, Ono nešto, Dalmatinska vilo in Zlato moje. Ob njegovih pesmih si pari obljubljajo ljubezen.
Njegovi koncerti so prežeti z emocijami, Škugor tako vedno uspe stkati pristno vez z občinstvom. Za njim so razprodani nastopi v Splitu, Zagrebu, Ljubljani (Cankarjev dom in Križanke) in na številnih drugih prizoriščih. Vedno znova ustvari nepozabno vzdušje.
Vrhunska vokalna izvedba, romantika in dalmatinski melos vas bodo gotovo očarali.

